Chcete vyrazit na výlet do lesů bývalého vojenského prostoru, nyní  CHKO Brdy, a spojit to s návštěvou našich vodních děl?  Využijte jedinečnou příležitost a navštivte VD Láz a Pilská na Příbramsku,

která pro Vás zpřístupníme  v sobotu 17. 9. 2016 od 9.00 do 16.00.

Vodní dílo Láz je nejstarším vodním dílem ve správě státního podniku Povodí Vltavy, jeho vznik se datuje do roku 1822. V rámci exkurse budete moci navštívit původní štolu vytesanou do skály, nově vybudovanou štolou projdete do odběrného objektu, vyslechnete mnoho  zajímavých historických i jiných informací.

Dále můžete pokračovat pěšky či na kole (s ohledem na CHKO není oblast přístupná autem) na vodní dílo Pilská, kde se projdete po hrázi vodárenské nádrže, za běžného provozu veřejnosti nepřístupné. Na cestu Vás vybavíme mapou a letákem s popisem. Pokud se rozhodnete pro okruh přes obě vodní díla, čeká Vás desetikilometrová procházka krásnou podzimní přírodou. Vodní dílo Láz je od nejbližšího parkovacího místa vzdáleno cca 700 metrů.

S ohledem na skutečnost, že kapacita prohlídek nebyla přes registraci zcela naplněna, můžete využít volné odpolední termíny v 11.45, 12.45, 13.45 a 14.45 a navštívit VD Láz bez předchozí registrace.

fotogalerie