Den otevřených dveří na vodním díle Žlutice

V rámci oslav 50 let od založení státního podniku Povodí Vltavy jsme pro Vás připravili další den otevřených dveří, tentokrát na vodním díle Žlutice na řece Střele. Toto vodní dílo pro Vás bude otevřeno v sobotu 14. května mezi 9 – 15 hodinou, komentovaná prohlídka začíná na hrázi každou půlhodinu. V rámci komentované prohlídky  si můžete prohlédnout hráz, protipovodňové hrazení, komunikační štolu a malou vodní elektrárnu.

Upozorňujeme, že s ohledem na omezenou kapacitu je třeba se na prohlídku předem registrovat na telefonu 724 046 298. Termín registrace byl oproti původnímu termínu posunut, registrovat se můžete do pátku 13.5.2016 do 12.00 hodin. Podrobnější informace o akci naleznete zde.


Akce Open House Praha na Štvanici

Nezapomínáme ani na obyvatele a návštěvníky Prahy. Přímo v centru Prahy na západním cípu ostrova Štvanice se nachází industriální stavba secesního vzhledu elektrárny Štvanice. Tato více než stoletá budova Vás jistě zaujme svou  architekturou i krásným výhledem na Prahu, který se nabízí  z 22 metrů vysoké věže.  Vyhlídka ale není to jediné, co na Štvanici uvidíte. Čeká na Vás prohlídka malé vodní elektrárny, strojovny, dozvíte se spoustu zajímavosti o historii i současném provozu tohoto díla, celý program zde. Den otevřených dveří na Štvanici probíhá v rámci Open House Praha, pro vstup je třeba se registrovat. Podrobnější info se dozvíte na stránkách Open House Praha.

Pokud se Vám nepodařilo na Štvanici včas registrovat nebo se Vám uvedený termín nehodí, připravujeme pro Vás na tomto objektu další den otevřených dveří, a to v sobotu 1. října 2016.